ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЛІ

Верховна Рада України прийняла законопроект 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обороту сільськогосподарських земель" у другому читанні. Про це повідомляє під час трансляції роботи парламенту. 259 депутатів проголосували за рішення. Закон набуває чинності з 1 липня 2021 року.

Аграрний комітет парламенту на ранковій нараді 30 березня підтримав нові зміни, оголошені президентом України Володимиром Зеленським у законопроекті про ринок землі 2178-10:

• Запуск ринку землі - з липня 2021 (в порівнянні з попередніми версіями відкладається на рік).
  • Українці отримують право на придбання земельних ділянок відразу після відкриття ринку, а через два роки - від 2024 - юридичні особи.
  • Ліміти на земельну ділянку для фізичних осіб – до 100 га, а для юридичних осіб (від 2024) – 10000 га.