Очікувані обсяги посівних площ цукрового буряка та виробництва цукру у 2020 році

Департамент повідомляє, що за оперативною інформацією цукрових заводів згідно укладених договорів з сільськогосподарськими підприємствами області, обсяг посівних площ цукрового буряка у 2020 році становитиме в межах 20 тис. га. З яких:

• майже 7 тис. га (350 тис. тонн) поступить на переробку на ПрАТ «Теофіпольський цукровий завод»;
  • 1,9 тис. га (100 тис. тонн) на ТОВ «Агропартнер-1» «Красилівський цукровий завод»;
  • 4 тис. га (200 тис. га) на ТОВ «Старокостянтинівцукор»;
  • 7,5 тис. га (375 тис. тонн) на ТОВ «Наркевицький цукровий завод»
  •  майже 1 тис. га (50 тис. тонн) на ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат».

Обсяги виробництва цукру у сезон цукроваріння очікуються в межах 120 тис. тонн за умови середньорічної врожайності 500 ц/га та виходу цукру 12%, що дасть можливість в повній мірі забезпечити населення та підприємства області у потребі цукру, яка на рік становить 90 тис. тонн.

Посівні площі цукрового буряка у 2020 році зменшаться на 8-10% в порівнянні з 2019 роком. Це пояснюється низькою економічною ефективністю вирощування цукрового буряката тим, що перехідні залишки цукру на підприємствах області станом на 1.03.2020 року становлять 65 тис. тонн.