Новини

У Департаменті провели засідання обласної конкурсної комісії з питань надання часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)

Сьогодні, під керівництвом директора Департаменту Олега Омелянюка, відбулося засідання обласної конкурсної комісії з питань надання часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор).

Членами комісії було розглянуто заявки фізичних осіб на часткову компенсацію вартості доїльних апаратів згідно Порядку використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання». Відповідно до п.4.1. порядку власникам ОСГ виплата часткового відшкодування витрат на закупівлю установки, здійснюється на безповоротній основі в межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою в поточному році для власного користування установку індивідуального доїння, за умови утримання у своєму господарстві 2 (дві) і більше голів, ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів в розмірі до 70 % вартості придбаного обладнання.

Станом на сьогодні, фізичними особами області подано 115 пакетів документів на часткове відшкодування вартості доїльних апаратів на загальну суму 952 486 грн. Документи зібрано відповідно вищезазначеного Порядку в повному обсязі.

Розглянувши усі заявки, комісія погодила часткове відшкодування витрат, в розмірі 70% вартості, закуплених доїльних апаратів 115 фізичним особам. Загальна сума відшкодування становить 666 740 грн.

Також членами комісії розглянуто чотири заявки сімейних фермерських господарств на часткову компенсацію вартості трактора Беларус-82.1, дискової борони ТАРУС 2,4 Н-0,1, плуга навісного обертового 3-х корпусного, прес-підбирача соломи «John Deere 342» та розкидача мінеральних добрив навісного «РН-1», прес-підбирача соломи «Vicon 554» та гноєтранспортера ТСН .2Б, згідно Порядку використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання».

Відповідно до абз.4 п.4.2 Виплата часткового відшкодування витрат на технологічне обладнання для виробничого процесу, трактори (до 90 к. с.), причіпну та навісну сільськогосподарську техніку та/або обладнання фізичним особам-підприємцям, які використовують сільськогосподарські угіддя площею до 20 га, сімейним фермерським господарствам, здійснюється на безповоротній основі у розмірі до 50 % вартості придбаного обладнання, закупленого у поточному році для власного користування.

Загалом фізична особа-підприємець, сімейне фермерське господарство має право отримати відшкодування вартості техніки та обладнання на суму не більше 150 тис. грн. на один суб’єкт господарювання в рік.

Фермерськими господарствами подано документи на часткове відшкодування вартості техніки та обладнання на загальну суму 1 142 430 грн. Потреба в компенсації становить 461 215 гривень. Подані пакети документів відповідають вимогам вищезазначеного порядку.

Після обговорення, враховуючи вищезазначене, комісія вирішила погодити часткове відшкодування витрат закупленої техніки та обладнання сімейним фермерським господарствам в розмірі 461 215 грн.

Відео