Хмельницька область лідирує по урожайності сільськогосподарських культур серед інших областей України

Як повідомляє директор Департаменту Олег Омелянюк, в області станом на 19серпняскошено і обмолочено 288,1тис. га зернових та зернобобових культур, що становить 46% до площ, які підлягають до збирання. Валовий збір становить 1 млн 755 тис. тонн при середній урожайності 61ц/га – це є найвищий показник урожайності в Україні.

Зокрема, озима пшениця зібрана з площі 194,2тис. га (93%) при урожайності 65,7ц/га. В окремих господарствах урожайність озимої пшениці становить 80-85 ц/га.

Ярий ячмінь обмолочений на площі 55тис. га, або 95% площ, середня урожайність його становить 52,8ц/га.

Завершено збирання озимого ріпакуз площі 81,8тис. га, його урожайність становить 35ц/га.

Продовжується збирання жита та вівса, їх зібрано на 95% площ при середній урожайності 57 та 37 ц/га.

Також посадовець відмічає, що господарства Хмельниччини розпочали посів озимого ріпаку урожаю 2022 року, вже посіяно 8,3 тис. га.