Аграрії Хмельниччини продовжують збір зернових культур нового врожаю

Підприємства агропромисловогокомплексу області вступили в активну фазу жнив ранніх зернових культур – про це повідомив начальник Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Олег Омелянюк.

Станом на 21 липня поточного року агроформування Хмельниччини продовжують комплекс збиральних робіт. Всього в області підлягає до  збирання  323 тис га ранніх  зернових культур та 80 тис га ріпаку.

«Озимий ячмінь обмолочений на площі 10,1 га, що становить 59 % від посіяного. Валовий збір культури становить – 53 тис тонн – середня урожайність – 52 ц/га, в тому числі:

• гороху обмолочено близько 2 тис га, при врожайності 35 ц/га намолочено 6,7 тис. тонн;
  • пшениці озимої обмолочено 7,5 тис га (4 % до посіяного), при врожайності 49 ц/га намолочено 36,8 тис тонн» - розповів начальник Управління Олег Омелянюк.

Першими до збирання ранніх зернових культур приступили окремі господарства Кам’янець – Подільського, Хмельницького районів та домогосподарства населення.

Крім того, на площі 5,2 тис га (6 % до посіяного)зібрано озимий ріпак, середня урожайність якого становить 28,1 ц/га, валовий збір – 14,6 тис тонн.