Гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства

«В рамках програми “єРобота” підприємці можуть отримати компенсацію для створення власного садового господарства.Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства»- про це розповів начальник Управління Олег Омелянюк.

Грантова програма з компенсації створення садів дозволяє залучити від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар. Площа території саду має бути від 1 до 25 га. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з проектом.

Гранти надаються юридичним особам, ФОПам, основою діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур.

Умови участі в програмі:

• Розробити проект плану висадки насаджень, який  що має містити такі розділи: пояснювальну записку, генеральний план, кошторисну документацію, паспорт робочого проекту (типовий проект такого плану дивіться тут).
  • Мати у власності чи правокористуванні не менше ніж 7 років землю площею від 1 до 25 га.
  • Офіційно працевлаштувати працівників згідно умов Порядку.
  • Бути готовим взяти на себе від 30 відсотків витрат.

Надання грантів отримувачам здійснюється Мінекономіки через уповноважені банки, перелік яких затверджений Національним банком.

Для участі у грантовій програмі потрібно діяти за таким алгоритмом:

• Подати заявку та проект висадки насаджень через Портал Дія.
  • Очікувати на перевірку документів банком і Міністерством аграрної політики та продовольства України.
  • Дочекатися рішення від Мінагрополітики щодо надання гранту та підписати договір з уповноваженим банком.
  • Відкрити окремий банківський рахунок, перерахувати на нього свою частку фінансування.
  • Отримати грант від держави. Банк надає кошти після подачі підприємцями рахунків за постачання товарів і послуг.

«Обов’язковою умовою грантової програми є створення від 3 до 20 нових постійних та сезонних робочих місць в залежності від виду рослин, що висаджуються. Також учасники повинні провадити діяльність протягом не менше 5 років та сплачувати податки і збори»-зазначив посадовець.

Якщо отримувач гранту не виконує обов’язкові умови, то повинен повернути різницю між фактично використаними бюджетними коштами й фактично сплаченими податками та зборами. У разі нецільового використання гранту, державна підтримка припиняється, а кошти повертаються до держбюджету.