"Про хід жнивної кампанії 2018 року" - Олег Омелянюк

Хмельниччина розпочала збирання урожаю ранніх зернових культур та ріпаку. Тож сьогодні в студії селекторних нарад директор Департаменту Олег Омелянюк доповів про хід жнивної кампанії 2018 року в Хмельницькій області.

Станом на 11 липня 2018 року із 337,7 тисяч га ранніх зернових та зернобобових зібрано 25,7 тисяч га, що складає 8 %. Середня урожайність – 51 цнт/га.

До збирання приступили всі райони. Від 1% до 5% зібрано всіх площ в Шепетівському, Волочиському, Полонському, Славутському, Теофіпольському та Летичівському районах.

В той же час в Камянець-Подільському, Чемеровецькому, Новоушицькому, Деражнянському та Старосинявському районах зібрано по 12-15% площ, а в Віньковецькому районі – 22% плану ранніх зернових.

Загальна врожайність коливається від 42 до 48 ц/га в Старосинявському, Теофіпольському, Летичівському, Ізяславському, Полонському та Славутському районах. До 55-61 ц з одного гектара – у Віньковецькому, Чемеровецькому, Городоцькому, Волочиському районах. Всього зібрано трохи більше 130 тисяч тонн зерна.

Площа збирання озимого ячменю 11,9 тисяч га. На сьогодні зібрано більше 82% площ, а саме 9,6 тисяч га, намолочено 46 тисяч тонн зерна. Урожайність 33-40 ц/га коливається в Полонському, Летичівському, Деражнянському, Теофіпольському районах, до 53 ц/га – в Чемеровецькому, 65 ц/га – в Славутському, 67 ц/га – у Віньковецькому районах. Середня урожайність по області становить 48 ц/га.

Господарства 14 районів області приступили до збирання гороху. Всього зібрано 10% від загальної площі або 1423 га з майже 14 тисяч га з середньою врожайністю 28 ц/га.

Найбільші площі до збирання озимої пшениці – 213 тис 400 га. Сільськогосподарські підприємства 17 районів приступили до її збирання. Зібрано всього 7% площ з середньою врожайністю 55 ц/га.

На 69% площ зібрали озимий ріпак. З майже 59 тисяч га зібрано 41 тис га. Намолочено 124 тис тонн ріпаку з середньою урожайністю 30 ц/га. Найвищу урожайність отримують у Чемеровецькому районі – 37 ц/га, у Волочиському, Городоцькому, Славутському по 34 ц/га, Старокостянтинівському, Дунаєвецькому, Білогірському по 32-33 ц/га. Найменша урожайність ріпаку у Віньковецькому районі – 24 ц/га.

Близькі до завершення збирання ріпаку хлібороби Старосинявського, Полонського, Новоушицького та Летичівського районів.

Порівнюючи хід жнив з минулим роком слід зазначити, що станом на 12.07.2018 року господарства Хмельниччини тільки приступили до збирання зернових культур та ріпаку. Було зібрано ранніх зернових 1% площ, з середньою врожайністю 48 ц/га. Озимий ячмінь було зібрано на площі 1257 га (або 8%) при урожайності 47 ц/га. Озимий ріпак був обмолочений на 3% площ – урожайність склала 29 ц/га.

На збиранні ранніх зернових та ріпаку працювало 610 комбайнів з 1841 наявних. Найбільше комбайнів залучено до збирання у Чемеровецькому, Старокостянтинівському, Дунаєвецькому районах.

«Шановні колеги за січень-червень 2018 року темп росту валової продукції сільського господарства по Хмельницькій області становить 100,3 %. Користуючись нагодою хочу подякувати начальникам  управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій Волочиського, Дунаєвецького, Камянець-Подільського, Новоушицького, Полонського, Славутського, Теофіпольського, Хмельницького та Ярмолинецького районів за співпрацю, за те, що на своєму рівні вони можуть організувати виконання поставлених завдань» - зауважив Олег Омелянюк.